Vzdelavani.main-banner

OSTATNÍ VZDĚLÁVÁNÍ

Naši výzkumníci se se průběžně zapojují do akcí a projektů, které vedou k popularizaci vědy a ke zkvalitnění výuky na základních a středních školách. Cílem je zvýšení zájmu studentů o technické obory.

Ostatní vzdělávání

TERMOVIZE DO ŠKOL

Využili jsme mnohaleté zkušenosti s výzkumem v oblasti infračerveného záření při vývoji cenově dostupné termokamery pro projekt "Termovize do škol". Naše termokamera slouží jako snadno ovladatelná vyučovací pomůcka, určená pro školní děti.

Naším cílem je dostat do škol a vzdělávacích center netradiční pomůcku, se kterou mohou studenti kreativně pracovat a zábavně objevovat okem neviditelné rozměry školních předmětů.

Zjistěte více o projektu.

Workshop pro učitele - Církevní gymnázium Plzeň

Obrázek pro Info

 

PHOTONICS EXPLORER

"Photonics Explorer" je výuková vzdělávací sada určená pro potřeby výuky fyziky.  Tato sada obsahuje rozmanitý pokusný a výukový materiál včetně podpůrných didaktických doporučení samotným vyučujícím. Sada "Photonics Explorer" byla vyvinuta mezinárodním týmem učitelů a odborníků v pedagogice z 11 zemí Evropské unie, přičemž testována byla téměř 2000 studenty ze 7 zemí Evropské unie. Sada obsahuje nejen experimentální komponenty (např. hliníková zrcátka, barevné sady filtrů, barevné LED moduly, sady robustních plastových čoček s různými ohniskovými vzdálenostmi ad.), ale i 8 vzdělávacích modulů s pracovními listy, faktickými přehledy a poznámkami pro učitele.

Cílem "Photonics Explorer" je realizace výuky optiky moderní metodou a podpora studentů v jejich práci v rámci fyzikální oblasti optiky a fotoniky. Postupně by tak díky Edukitu měla být rozvíjena u studentů jejich tvořivost, kritické myšlení i vědecké dovednosti potřebné v potenciálním rozvoji kariéry v oblasti vědy a technologií.

Souprava byla poskytnuta díky finanční podpoře mezinárodní společnosti pro optiku a fotoniku SPIE  zcela zdarma vybraným pedagogům ZŠ a SŠ  po předchozím krátkém proškolení prostřednictvím našich výzkumníků, kteří se též podíleli na vzniku české verze této sady.

Distribuci zajišťuje nezisková organizace Eyest.

Zjistěte více o projektu.

vzdelavani.ostatni.edu.kitvzdelavani.ostatni.phtonics.explorer.logo